Cannabis War Is Over
Cannabis War Is Over

Konopná Mast

Potřebujete konopnou mast?
Připravte si vlastní.

Recept


Masťový základ

Jako medium použít bílou nebo žlutou lékařskou vazelínu, pro krátkodobou úschovu můžete použít také vnitřní sádlo.

Poměry

Na jeden litr masťového základu použijte 100 gramů květů samičích odrůd, které před zpracováním zahřejete v troubě na 100 °C na 10 minut. Z listů si vařte čaj s medem. Z jednoho litru masťového základu vyrobíte po zpracování s konopím cca 0, 75 – 80 litru masti. Mastnou konopnou drť pak můžete použít na zábaly, výborně se osvědčily pro léčbu různě poraněných a nemocných koňských nohou.

Složení a pomůcky

Zelená sušina konopí, masťový základ, teploměr, podle druhu onemocnění můžete přidat řadu dalších bylin, včelí vosk, propolis apod., 2 větší hrnce, sítko, delší dřevěná vařečka, naběračka se zobáčkem, filtrační pláténko, kelímky, chladná a temná místnost. Mast nejlépe vařit na v dostatečně vysokém hrnci, kvůli riziku zpěnění a vyvaření nepečte v troubě, už vůbec ne v troubě bez nastavení teploty!


Postup výroby masti s lékařskou vazelínou
(doba přípravy je cca měsíc)

1. Rozehřejte ve vodní lázni v hrnci lékařskou vazelínu. Ponechte vazelínu v kbelíčku z lékárny, vazelína se rozpustí při teplotě cca 50 °C. Vlejte vazelínu do druhého hrnce. Vložte sušinu konopí. Vařte do zpěnění. Nezapomeňte sledovat a míchat. Nesmí dojít ke spálení!

2. Snižte teplotu a po vychladnutí vlijte do hrnce horkou vodu ve dvojnásobném objemu jako masťový základ (pozor na zpěnění) a dále vařte při teplotě 80-90 °C zhruba dvě hodiny.

3. Odstavte z plotny a hrnec dejte do chladné místnosti. Nechte zrát cca týden.

4. Po týdnu vařečkou na několika místech v krajích propíchněte masťový škraloup a vodu vylijte. Nalijte čistou vodu a postup vaření opakujte opět zhruba dvě hodiny.

5. Odstavte z plotny a hrnec dejte s celým obsahem opět na týden až dva do chladné místnosti.

6. Na poslední vaření odlijte vodu z hrnce. Vařte bez vody za průběžného míchání zhruba hodinu. Pozor na zpěnění a spálení! Právě v poslední fázi vaření se přidávají další byliny.

7. Odstavte hrnec z plotny a po mírném vychladnutí přelijte tekoucí mast se zelenou hmotou přes cedník do druhého hrnce, následně přefiltrujte přes plátno. Čistou tekutou mast rozlijte naběračkou do kelímků. Mast z lékařské vazelíny vydrží déle než rok. Uchovávejte v chladu.


Účinek

Hojivý, protiinfekční a protizánětlivý, tlumící bolest, uvolňující svalstvo, mírně zvyšující sexuální apetenci.


Příklady užití při nemocech a úrazech

  • Diabetická noha a sepse, rakovina kůže, neuropatické bolesti končetin
  • Kožní choroby a úrazy: nekrózy, popáleniny, hnisající rány, proleženiny, ekzémy, akné, plísně
  • Některé druhy lupenky, kuří oko, opary, odřeniny, ztvrdlá a omrzlá kůže
  • Záněty žil, bércové vředy, hemeroidy
  • Zápal plic, záněty dolních a horních cest dýchacích (natřít hruď a krk)
  • Bolesti svalů, zad, pohmožděniny svalů a svalové křeče, ztuhlé svalstvo
  • Bolesti klubů u lehčích forem artróz a revmatických změn

Konopná mast je vhodná jako doplňková terapie při užívání konopného květu, tinktury nebo extraktu u rakoviny, neurodegenerativních chorob, migrény, menstruačních bolestí, zeleného zákalu a jiných nemocí, na které konopí a jeho produkty působí léčivě.


Způsob užití

Vnější, natřít postižené místo a jeho okolí, mast jemně vmasírovat, opakovat dle potřeby. Otevřené rány nejprve opláchnout, desinfikovat a nechat zaschnout. Při chronických otevřených ranách aplikovat i do ran.


Nežádoucí reakce

Nejsou známy. Zarudnutí a zhoršení příznaků u některých kožních chorob (lupenka, ekzémy) je přechodným jevem a znakem hojivých procesů. Pokud tento projev přetrvává více než tři dny, mast dále nepoužívejte.


Důležité

Konopná mast nezpůsobuje změny vědomí ve smyslu omámení a neovlivňuje schopnost se soustředit, řídit motorová vozidla apod.


Konopí je lék

Odmítáme, aby byli lidé za jeho pěstování
kriminalizováni.