Akce25. srpna

Noc básníků


V Příkazích 25. 8. 2017 uvítáme Agrobuzny skladbou Pal vocuď, hajzle!, talárové manekýny potěšíme skladbou Špinavý má záda.

Dále vystoupí blankytné brněnské "I Vši", after party omámí "Alien a Bubák DJ set" a divadelní deformace Láska na první pohled noc básníků zakončí s náletem "Žižkovské hovínko".

Vstupné 300 Kč na místě, předprodej za 200 Kč. Vstupenky a objednávky nejen Kosteleckých konopných párků skrze Napište nám na www.konopijelek.cz Pouze pro nepřizpůsobivé. Kapacita cca 200 míst.


9. září

Konopné dožínky


Tyršův dům, Praha 1-Újezd
V září zpravidla konopí dozrává, sklízí se a zpracovává. Lektoři výzkumu Konopí je lék již druhý rok v rámci celoročního výcviku Zahradníkův rok konopí seznamují návštěvníky kurzů s využitím konopí pro léčbu a ukazují, jak se mohou lidé zabezpečit sami.

V tomto tématu nás lektoři pod vedením vedoucího výzkumu Dušana Dvořáka, MMCA seznámí s klíčovými úkoly, které stojí před každým, kdo na konci léta sklízí konopí, resp. s obecnými principy, které stojí před těmi, kdo pěstují konopí v přírodě i pod umělým osvětlením a stojí před sklizní.

Podcenit správný čas sklizně a kvalitní zpracování konopí v tomto období – nevyžadující přitom mnoho speciálních postupů – může pokazit celoroční starost zahradníka.


11. září

Divadelní představení


Oznamujeme, že dne 11. září 2017 proběhne v Olomouci po 600 letech veřejná poprava dvojčat ze Siamu.


Konopí je lék

Asociace Open Royal Academy přijímá objednávky
na kytice konopí k novému roku 2017.
Cena 2000 Kč (cca 200 gramů) + poštovné nebo osobní odběr.
Konopí je určené pro výzkum rakoviny střev. Vyplňte formulář v sekci Napište nám a zaplaťte zálohu 1500 Kč.

Výzkumnická farma Evropa u Ospělova

www.ospelov.eu

Environmentální rizika konopí


Výzkumná studie asociace Open Royal Academya partnerů o environmentálních vlivech na kvalitu konopí pro cannabisterapii. Máte-li zájem o účast ve studii jako partneři, napište nám.

Tour de FranzČlenové asociace Open Royal Academy podporují pouť do Říma za papežem Františkem. Start je dne 20. 7. 2016 v Olomouci. Audience nejen vedoucího výzkumu Konopí je lék (Cannabis i The Cure) u papeže je 10. srpna 2016. Více na Tour de Franz

Napište nám


Žádáte konzultace, poradenství, rezervace objednávek konopí nebo semen? Pravidlo: vyplňte a odešlete všechny níže uvedené údaje, pokud jste uhradili členský příspěvek Open Royal Academy (pouze do programu Hemp & Medical Cannabis & Ganja Social Club) ve výši 1.500,- Kč na č. ú. 8454852001/5500 (pro platby ze zahraničí použijte IBAN: CZ6255000000008454852001, SWIFT kód: RZBCCZPP).Konopná mast, kterou si nesmíte v lékárně koupitMasťový základ: Jako medium použít bílou nebo žlutou lékařskou vazelínu, pro krátkodobou úschovu můžete použít také vnitřní sádlo.  

Poměry: Na jeden litr masťového základu použijte 100 gramů květů samičích odrůd, které před zpracováním zahřejete v troubě na 100 °C na 10 minut. Z listů si vařte čaj s medem. Z jednoho litru masťového základu vyrobíte po zpracování s konopím cca 0, 75 – 80 litru masti. Mastnou konopnou drť pak můžete použít na zábaly, výborně se osvědčily pro léčbu různě poraněných a nemocných koňských nohou.  

Složení a pomůcky: Zelená sušina konopí, masťový základ, teploměr, podle druhu onemocnění můžete přidat řadu dalších bylin, včelí vosk, propolis apod., 2 větší hrnce, sítko, delší dřevěná vařečka, naběračka se zobáčkem, filtrační pláténko, kelímky, chladná a temná místnost. Mast nejlépe vařit na v dostatečně vysokém hrnci, kvůli riziku zpěnění a vyvaření nepečte v troubě, už vůbec ne v troubě bez nastavení teploty!

Postup výroby masti s lékařskou vazelínou (doba přípravy je cca měsíc)


1) Rozehřejte ve vodní lázni v hrnci lékařskou vazelínu. Ponechte vazelínu v kbelíčku z lékárny, vazelína se rozpustí při teplotě cca 50 °C. Vlejte vazelínu do druhého hrnce. Vložte sušinu konopí. Vařte do zpěnění. Nezapomeňte sledovat a míchat. Nesmí dojít ke spálení! ↓

2) Snižte teplotu a po vychladnutí vlijte do hrnce horkou vodu ve dvojnásobném objemu jako masťový základ (pozor na zpěnění) a dále vařte při teplotě 80-90 °C zhruba dvě hodiny. ↓


3) Odstavte z plotny a hrnec dejte do chladné místnosti. Nechte zrát cca týden. ↓

4) Po týdnu vařečkou na několika místech v krajích propíchněte masťový škraloup a vodu vylijte. Nalijte čistou vodu a postup vaření opakujte opět zhruba dvě hodiny. ↓

5) Odstavte z plotny a hrnec dejte s celým obsahem opět na týden až dva do chladné místnosti. ↓


6) Na poslední vaření odlijte vodu z hrnce. Vařte bez vody za průběžného míchání zhruba hodinu. Pozor na zpěnění a spálení! Právě v poslední fázi vaření se přidávají další byliny. ↓

7) Odstavte hrnec z plotny a po mírném vychladnutí přelijte tekoucí mast se zelenou hmotou přes cedník do druhého hrnce, následně přefiltrujte přes plátno. Čistou tekutou mast rozlijte naběračkou do kelímků. Mast z lékařské vazelíny vydrží déle než rok. Uchovávejte v chladu.


Účinek: Hojivý, protiinfekční a protizánětlivý, tlumící bolest, uvolňující svalstvo, mírně zvyšující sexuální apetenci.

Příklady užití při nemocech a úrazech:

• Diabetická noha a sepse, rakovina kůže, neuropatické bolesti končetin
• Kožní choroby a úrazy: nekrózy, popáleniny, hnisající rány, proleženiny, ekzémy, akné, plísně
• Některé druhy lupenky, kuří oko, opary, odřeniny, ztvrdlá a omrzlá kůže
• Záněty žil, bércové vředy, hemeroidy
• Zápal plic, záněty dolních a horních cest dýchacích (natřít hruď a krk)
• Bolesti svalů, zad, pohmožděniny svalů a svalové křeče, ztuhlé svalstvo
• Bolesti klubů u lehčích forem artróz a revmatických změn

Konopná mast je vhodná jako doplňková terapie při užívání konopného květu, tinktury nebo extraktu u rakoviny, neurodegenerativních chorob, migrény, menstruačních bolestí, zeleného zákalu a jiných nemocí, na které konopí a jeho produkty působí léčivě.

Způsob užití: Vnější, natřít postižené místo a jeho okolí, mast jemně vmasírovat, opakovat dle potřeby. Otevřené rány nejprve opláchnout, desinfikovat a nechat zaschnout. Při chronických otevřených ranách aplikovat i do ran.

Nežádoucí reakce: Nejsou známy. Zarudnutí a zhoršení příznaků u některých kožních chorob (lupenka, ekzémy) je přechodným jevem a znakem hojivých procesů. Pokud tento projev přetrvává více než tři dny, mast dále nepoužívejte. 

Důležité: Konopná mast nezpůsobuje změny vědomí ve smyslu omámení a neovlivňuje schopnost se soustředit, řídit motorová vozidla apod.

Dokumenty
a studie ke stažení


Cannabis Europe - English

Stáhnout dokument

Cannabis Europe - Francais

Stáhnout dokument

12. stížnost Evropskému soudu pro lidská práva va Štrasburku k Mikuláši dne 6. 12. 2016

Stáhnout dokument

IHR – International Human Rights ICCJV
Deklarace práv a povinností mezinárodního společenství

Stáhnout dokument

ÚMS – Ústava mezinárodního společenství

Stáhnout dokument

Statut mezinárodního soudu
International Common Law Court of Justice Vienna ICCJV
(Vídeňský statut)

Stáhnout dokument

Potential of Brassic rapa, Cannabis sativa, Helianthus annuus and Zea mays for phytoextraction of heavy metals from calcareous dredged sediment derived soils

Stáhnout dokument

Industrial hemp (Cannabis satia L.) growing on heavy metal contaminated soil: fibre quality and phytoremediation potential

Stáhnout dokument

Vyjádření člena výzkumu

Stáhnout dokument

Stížnost na průtahy a nevydání informací / stanoviska na žádost ze dne 22. 2. 2016

Stáhnout dokument

Odpověď Ministerstva zdravotnictví na žádost o informaci dle zákona č. 106/1999 Sb.

Stáhnout dokument

Lumír Hanuš, Pokroky a nové trendy v léčbě konopím, Cannafest 2015

Stáhnout dokument

Cannabis is the cure

Stáhnout dokument

Právní fakta legality cannabisterapie a výzkumu cannabis

Stáhnout dokument

Ministerstvo zdravotnictví zakazuje výrobu produktů cannabis

Stáhnout dokument

Zákon o návykových látkách jako technický předpis dle práva EU

Stáhnout dokument

Měření obsahu THC ke zjištění neomamného cannabis dle práva EU

Stáhnout dokument

Předběžné otázky Soudnímu dvoru Evropské unie

Stáhnout dokument

Prof. Lester Grinspoon, M.D.

Stáhnout dokument

Film a media

Stáhnout dokument

Prof. Jan Kabelík, DrSc

Stáhnout dokument

Doc. RNDr. Lumír Hanuš, DrSc

Stáhnout dokument

Doc. RNDr. Peter Ondra, CSc

Stáhnout dokument

Dušan Dvořák, MMCA

Stáhnout dokument

Medcial Cannabis Conference,
Dušan Dvořák, verze CZ

Stáhnout dokument

MUDr. Radek Matlach

Stáhnout dokument

MUDr. Jana Budařová

Stáhnout dokument

MUDr. Irina Hubeňáková

Stáhnout dokument

MUDr. Aleš Skřivánek PhD

Stáhnout dokument