Manifest: CANNABIS WAR IS OVER! If you want it.

My, níže podepsaní nehodláme mlčet. Vidíme, jak se mrhá se zdroji, které nám poskytuje příroda.

Ty jsou však omezené!

Drahocenné suroviny jsou dnes drancovány pro zisk a důsledky řeší málokdo.

Čelíme velkým ekologickým výzvám, přitom udržitelné možnosti jsou na dosah ruky.

Konopí provází člověka od nepaměti a na rozdíl od mnoha jiných průmyslových surovin za sebou nezanechává výraznou ekologickou stopu.

Díky jeho vlastnostem se jedná o jednu z nejužitečnějších rostlin na světě.

Konopí je prezentováno jako “nebezpečná droga”.

Tato informace však není pravdivá!

Nejtragičtěji tato manipulace s veřejností dopadá na mládež, nemocné a hendikepované.

Pod rouškou války proti drogám se odehrávají skutečné lidské tragédie celých rodin, o kterých nemá většina společnosti ani ponětí. Kdo vlastně ví, kolika konopným pacientům dnes hrozí vězení a kolik z nich už ve vězení je? My však víme, že takoví lidé existují a nehodláme se s tím smířit.

Za pět let od zavedení zákona “Konopí do lékáren” tuto bylinu užívá k léčbě oficiálně necelá třicítka spoluobčanů. Skrze lékárny bylo za tu dobu vydáno ani ne pět kilogramů. Skutečný počet potřebných je nejméně tisícinásobně vyšší.

Zatímco legální konopí je pro většinu občanů prakticky nedostupné, policie ho ročně zabavuje tuny. Škody na státním rozpočtu se pohybují v řádech miliard.

Vlivem kriminalizace pěstování a distribuce konopí jsou dnes lidé vystaveni černému trhu se všemi riziky, které obnáší.

Přitom konopí by si mohl svobodně vypěstovat každý.

Mladiství by tak zbytečně nepřicházeli do kontaktu s mnohem nebezpečnějšími látkami a práva nemocných by nebyla brutálně pošlapávána.

Lidé, kteří se s tímto stavem nesmířili navíc podstupují riziko mnohaletého vězení za to, že chtějí pomáhat sobě nebo druhým.

Jedná se zjevně o porušení základních lidských práv, které nelze v kulturní společnosti akceptovat!

Je pro nás nepřijatelné, aby lidé nemohli rozhodovat o svém životě a zdraví! Je nepřípustné, aby byli lidé za taková rozhodnutí kriminalizováni!

Proto požadujeme:

Aby se společnost postavila na stranu nespravedlivě stíhaných a vězněných, a ti aby byli bezodkladně propuštěni.

Aby stát podporoval vědu, výzkum a vzdělávání v oblasti přírodní medicíny a aby byla
prolomena cenzura ve veřejnoprávních médiích.

Aby stát legislativně zaručil občanům osobní svobodu a vymahatelnost práva, zejména právo se svobodně rozhodnout o své léčbě bez hrozby jakékoliv kriminalizace a aby byl umožněn vznik normálního tržního prostředí a spravedlivé hospodářské soutěže.

 

www.cannabiswarisover.com

Dokument
Cannabis War Is Over!

Zastavme nesmyslnou konopnou válku proti občanům, rozumu a přírodě. Připravujeme dokument o nelehké situaci lidí léčících se pomocí konopí v ČR.


Manifest
Cannabis War Is Over!

Členové výzkumu Konopí je lék, členové iniciativy CANNABIS WAR IS OVER a členové asociace Cannabis is The Cure, z.s. zveřejnili dne 21. 3. 2018 k 10. výročí uvedení výzkumu Konopí je lék na ostravské konferenci KONOPEX 2018 manifest CANNABIS WAR IS OVER! If You want it.

Do současné doby získala kampaň desítky podporovatelů včetně zahraničních. Konečným cílem kampaně je zastavit nesmyslnou konopnou válku proti občanům, rozumu a přírodě.

Své podpisy pod manifest můžete připojit on-line pomocí odkazu níže:.

Připojte se a podpořte manifest