Světová zdravotnická organizace mění po 60 letech postoj ke konopí

Ženeva, Švýcarsko, 31. ledna 2019.

Poprvé od doby, kdy bylo konopí uvedeno v  Jednotné úmluvě OSN o omamných látkách, se jeho postavení v rámci mezinárodního práva může změnit tak, aby odráželo nejnovější vědecké a medicínské poznatky.

Jedinou institucí, které má k takovému přezkoumání oprávnění a zároveň může ovlivnit rozhodnutí OSN, je Světová zdravotnická organizace (WHO).

WHO před pár dny vyhodnotila veškerá dostupná data a na jejich základě vydala vědecky podložená doporučení týkající se jak léčebného využití konopí, tak rizik spojených s užíváním konopí.

Více informací na http://faaat.net/blog/ecdd41-outcome/

 

Dokument
Cannabis War Is Over!

Zastavme nesmyslnou konopnou válku proti občanům, rozumu a přírodě. Připravujeme dokument o nelehké situaci lidí léčících se pomocí konopí v ČR.


Manifest
Cannabis War Is Over!

Členové výzkumu Konopí je lék, členové iniciativy CANNABIS WAR IS OVER a členové asociace Cannabis is The Cure, z.s. zveřejnili dne 21. 3. 2018 k 10. výročí uvedení výzkumu Konopí je lék na ostravské konferenci KONOPEX 2018 manifest CANNABIS WAR IS OVER! If You want it.

Do současné doby získala kampaň desítky podporovatelů včetně zahraničních. Konečným cílem kampaně je zastavit nesmyslnou konopnou válku proti občanům, rozumu a přírodě.

Své podpisy pod manifest můžete připojit on-line pomocí odkazu níže:.

Připojte se a podpořte manifest