Novinky.cz: Pěstovala na zahradě konopí, soud ji zavřel do blázince na pozorování

Neobyčejnou urputnost při vyšetřování bagatelního přečinu prokázalo státní zastupitelství a policie z Ústí nad Orlicí. Invalidní ženu, která si na zahrádce před čtyřmi lety pěstovala konopí, se totiž snaží dostat k soudu a trvají na znaleckém posudku psychiatra a psychologa.

Když se žena k psychologovi odmítla dostavit, soud dokonce nařídil její nucené pozorování v psychiatrické nemocnici. Tam je žena zavřená bez možnosti odejít. Znalec, který má podle soudu její duševní stav zhodnotit, na ni přitom ani nemá zrovna čas.

Pozoruhodný příběh se začal psát už v roce 2015. Žena si na zahradě vysadila rostliny konopí, jejich semena podle dokladu koupila v běžném obchodě. Rostliny ale sklidili už policisté, kteří rozhodli, že si žena neoprávněně pro vlastní potřebu pěstovala, slovy zákona, větší než malé množství konopí.

Do chodu se dala vyšetřovací mašinérie, která ale případ, kde na konci může soud vynést trest maximálně půlroční podmínku či pokutu, nedokázala za čtyři roky dovést ani k prvnímu hlavnímu líčení před soudem. (…)

Petr Kozelka, Právo

Čtete celý článek „Před lety pěstovala na zahradě konopí, soud ji zavřel do blázince na pozorování“ na Novinky.cz z 15. července 2019

Dokument
Cannabis War Is Over!

Zastavme nesmyslnou konopnou válku proti občanům, rozumu a přírodě. Připravujeme dokument o nelehké situaci lidí léčících se pomocí konopí v ČR.


Manifest
Cannabis War Is Over!

Členové výzkumu Konopí je lék, členové iniciativy CANNABIS WAR IS OVER a členové asociace Cannabis is The Cure, z.s. zveřejnili dne 21. 3. 2018 k 10. výročí uvedení výzkumu Konopí je lék na ostravské konferenci KONOPEX 2018 manifest CANNABIS WAR IS OVER! If You want it.

Do současné doby získala kampaň desítky podporovatelů včetně zahraničních. Konečným cílem kampaně je zastavit nesmyslnou konopnou válku proti občanům, rozumu a přírodě.

Své podpisy pod manifest můžete připojit on-line pomocí odkazu níže:.

Připojte se a podpořte manifest